Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Pasowanie na ucznia 2022/2023

Uroczyście ślubujemy!

W środę 26 października odbyło się uroczyste pasowanie naszych pierwszaków na uczniów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice i zaproszeni goście:

Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Chodubski, dyrektor Paulina Wantoch-Rekowska, wicedyrektor Iwona Węcławska, pedagog Alicja Angowska-Składanowska, psycholog Oliwia Urban oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Alina Ziółkowska wraz z Zarządem.

Zostać przyjętym w poczet uczniów, to nie taka prosta sprawa! Trzeba zdać egzamin przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności dotyczące wiedzy o ojczyźnie, szkole, przepisach ruchu drogowego oraz sprawnościowe. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wypicie soku z cytryny, jednak wszystkie dzieci z uśmiechem na ustach sprostały temu wyzwaniu. Wykonane zadania zostały wysoko ocenione przez jury.

Po zdaniu egzaminu uczniowie złożyli ślubowanie:

Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować
Być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor, natomiast Pan Burmistrz wręczył uczniom tarcze.

Pani Przewodnicząca podarowała pierwszakom „Magiczne kredki”, zaś Samorząd Uczniowski sprezentował im plany lekcji i długopisy.

W ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” uczniowie otrzymali książeczki „Pierwsze abecadło”.

Po zakończonej uroczystości rodzice zaprosili wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.

Wychowawczynie klas pierwszych

• DSC00012