Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Byliśmy w TVP 3 w Bydgoszczy

Uczniowie klas ósmych oraz zainteresowani uczniowie z klas siódmych zwiedzili studio TVP 3 w Bydgoszczy. Mieli okazję zobaczyć wszystko to, co jest związane z produkcją programów telewizyjnych „od kuchni”. Tajniki nagrywania programów telewizyjnych zdradził im pan Jerzy Czeczot.

Zwiedzili garderobę, charakteryzatornię, studio telewizyjne, reżyserkę, montażownię oraz newsroom, skąd odbywa się bezpośrednie nadawanie programów informacyjnych. Najbardziej zaciekawił ich, jak sami mówili, teleprompter ułatwiający pracę prezentera pogody, czy wiadomości.

Zobaczyli, że studio telewizyjne jest miejscem pracy ludzi, wykonujących takie zawody jak: operator kamery, reżyser, redaktor, dziennikarz, prezenter pogody, prezenter wiadomości, operator wizji, inżynier dźwięku, grafik komputerowy, realizator światła.  Praktyczne zapoznanie się z zawodami, związanymi z pracą w studio telewizyjnym, może ułatwić ósmoklasistom podjęcie świadomej decyzji o wyborze przyszłego zawodu.