Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Podpisanie umowy projektu "Najlepszy czas na rozwój"

24 sierpnia 2018 roku nastąpiło podpisanie i uroczyste wręczenie umowy o dofinansowanie projektu "Najlepszy czas na rozwój" skierowanego do uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych. Umowy wręczyli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Naszą gminę reprezentował Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Chodubski, Skarbnik Miasta i Gminy Iwona Malinowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Adam Olejnik.

Projekt zakłada rozwój kompetencji kluczowych w zakresie matematyki, informatyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych oraz wsparcie uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Zajęcia projektowe prowadzone będą w latach szkolnych 2018/2019 oraz 2019/2020 i obejmą:

• pięć zespołowych projektów edukacyjnych
  • innowacyjne koła przedmiotowe: 2016 godzin
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze: 840 godzin
  • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów zdolnych ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi: 112 godzin
  • zajęcia socjoterapeutyczne: 224 godziny
  • terapię biofeedback: 224 godziny
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne: 280 godzin
  • wyjazdy edukacyjne
  • utworzenie pracowni przyrodniczej do nauczania eksperymentalnego
  • szkolenia nauczycieli

Do realizacji zajęć zostaną zakupione pomoce i materiały dydaktyczne m.in. pracownia nauczania eksperymentalnego składającego się z pomocy do prowadzenia zajęć kół z przedmiotów przyrodniczych, programowalne roboty, plansze, preparaty biologiczne, sprzęt laboratoryjny, ćwiczenia.

Wartość projektu to 472 125,35 PLN. Przewidywalna liczba uczestników to 400 uczniów.

Autorzy i osoby zarządzające projektem: Adam Olejnik - koordynator, Paulina Wantoch-Rekowska - asystent koordynatora, Monika Swół - pracownik do spraw finansowych.

Więcej informacji o uroczystości podpisania umowy na portalu Województwa Kujawsko - Pomorskiego