Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zbiórka elektrośmieci

W dniu 13.11.2015 r. został ogłoszony Konkurs Ogólnoszkolny na zbieranie  „ELEKTROŚMIECI”. Celem konkursu jest zaangażowanie uczniów szkoły w aktywną ochronę środowiska oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego przechowywania „elektrośmieci”. Za zbieranie odpadów Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim otrzyma nagrodę pieniężną adekwatną do ilości zebranych odpadów.

Do klas zostaną dostarczone kartony na małe odpady, większe odpady można przywozić bezpośrednio do Supportive Recycling Poland Sp. z o.o. ul. Fijewo 26, 87-220 Radzyń Chełmiński. Przywożąc odpad bezpośrednio do Zakładu Przetwarzania prosimy o poinformowanie z jakiej klasy i jakiej szkoły jest to odpad.

W ramach konkursu należy zbierać kompletne* urządzenia elektryczne i elektroniczne, tzn. takie, które były zasilane prądem lub na baterie. Wśród nich możemy wymienić:

- komputery, monitory, klawiatury, myszki, drukarki, głośniki, baterie UPS, słuchawki,     laptopy,

- telefony komórkowe, stacjonarne, tablety, smartfony, aparaty fotograficzne, kamery,

- odtwarzacze DVD, VHS, dekodery, modemy, switche, routery, wieże hi-fi, radia,  telewizory,

- artykuły gospodarstwa domowego (elektryczne sprzęty kuchenne, łazienkowe),

- zabawki, zegarki, budziki elektryczne.

Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w konkursie.

Samorząd Uczniowski

*Pod pojęciem „kompletne” rozumiemy urządzenia, które posiadają główny układ elektryczny bądź elektroniczny. Sama obudowa nie jest urządzeniem elektrycznym lub elektronicznym.