" Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość". M.Gorman

Biblioteka oferuje możliwość korzystania z bogatego księgozbioru oraz Centrum Multimedialnego podczas przygotowywania się do zajęć, odrabiania zadań domowych oraz realizacji uczniowskich projektów.

Zapewnia opiekę uczniom oczekującym na zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne i na autobus, stwarzając odpowiednie warunki do pracy w ciszy i skupieniu, możliwość nadrabiania zaległości w nauce poprzez pomoc koleżeńską, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, efektywnego zagospodarowania czasu wolnego.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

PONIEDZIAŁKI: 8:15-14:30

WTORKI: 7:30-13:30

ŚRODY: 7:30-14:30

CZWARTKI: 7:30-14:30

PIĄTKI: 7:30-12:30

W bibliotece odbywają się zajęcia z bajkoterapii dla  uczniów klas pierwszych mających problemy adaptacyjne ( ze szczególnym uwzględnieniem sześciolatków) oraz zajęcia z elementami biblioterapii            ( czytanie opowiadań i bajek, ilustrowanie ich).

NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ:

HANNA SZAŁECKA