Zajęcia sportowo - rekreacyjne

Zajęcia sportowo ? rekreacyjne

Od września 2010 r. w naszej szkole odbywają się zajęcia sportowo ? rekreacyjne.  Zajęcia prowadzone są w czterech grupach po jednej godzinie w tygodniu.

• piątek godz. 14 40- 15 25 chłopcy klas V ? VI  (prowadzenie ? Mirosława Sadłowska)
  • wtorek  godz. 14 40- 15 25 dziewczęta klas V ? VI  (prowadzenie ? Małgorzata Kopczyńska)
  • poniedziałek godz. 8 15- 9 00 dziewczęta klas III  (prowadzenie ? Andrzej Junkier)
  • środa godz. 13 50- 14 35 chłopcy  klas III  (prowadzenie ? Andrzej Junkier)

Zajęcia sportowe dla klas V ? VI adresowane są do uczniów uzdolnionych ruchowo i zainteresowanych poszczególnymi dyscyplinami oraz stworzenie im właściwych warunków do podnoszenia sprawności fizycznej i przygotowania do samodzielnego uprawiania sportu. Zajęcia te przygotowują dzieci do zawodów sportowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Kujawsko ? Pomorski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy.

Zajęcia sportowe dla klas III adresowane są do uczniów charakteryzujących się różnymi warunkami fizycznymi i przejawiający różny stopień sprawności fizycznej. Ważną rolę w ogólnym rozwoju uczniów pełnią pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Dają one dzieciom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe. Dziewczynki i chłopcy mogą się sprawdzić w grach i zabawach ruchowych.