Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 7 listopada 2011r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uroczyście wstąpili w szeregi społeczności szkolnej. Siedemdziesięcioro sześcioro pierwszoklasistów (27 sześciolatków i 49 siedmiolatków) uczestniczyło tego dnia w uroczystości Pasowania na Ucznia i ślubowało m.in.:

• Być dobrym i uczciwym uczniem.
  • Strzec honoru i dobrego imienia szkoły.
  • Szanować swoich nauczycieli, kolegów i rodziców.
  • Uczyć się tego co piękne i mądre.
  • Kochać i czcić Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju.

Uroczystość zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna Pani Lidii Zielińskiej, rozpoczęła się o godz. 10.00.  Oprócz uczniów - klasy Ia integracyjnej, klasy Ib (klasy sześciolatków) i klasy Ic z wychowawczyniami: p.Mariolą Marcinkowską, p. Marią Stanisławską i p. Moniką Torman – Sipak, przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Pan Adam Olejnik, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Sobota,  Skarbnik Rady Rodziców Pani Maria Bieniek oraz Rodzice naszych wychowanków.

Uczniowie klas pierwszych już od początku uroczystości prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania. Śpiewając wspólnie hymn szkoły wykazali się jego znajomością na przysłowiową ,,szóstkę”. Spontanicznie i bez tremy recytowali wiersze i śpiewali piosenki zapewniając tym samym, że znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zasady dobrego komunikowania się, że są zgodni i chętni do nauki, zabawy i wspólnej pracy.

Godnie i z powagą przystąpili do aktu ślubowania i jak przystało na wzorowych uczniów kulturalnie zachowali się podczas Pasowania na Ucznia, którego dokonał Pan Dyrektor.

Część uroczysta zakończyła się występem wesołych drugoklasistów wraz z przekazaniem pierwszoklasistom ,,pomocnej dłoni” oraz wręczeniem upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców był sympatycznym zakończeniem całej uroczystości - za co serdecznie dziękujemy.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów, a ich rodzicom i wychowawcom moc satysfakcji z rezultatów pracy wychowawczej, opiekuńczej i dydaktycznej.

{dionegallerywizard parameters="viewertype: colorbox, captionusing: 0, boxwidth: 800, boxheight: 600"}     {gallery url="http://s44.photobucket.com/albums/f24/spradzyn/pasowanie2011/?albumview=slideshow" linkText="Galeria" slideTitle="My title"}{/gallery} {/dionegallerywizard}