Dzisiaj jest: 16 Maj 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Święto Niepodległości.

"Naród, który nie pamięta o swojej historii, przestaje istnieć".

Zgodnie z tą mądrością uczniowie naszej szkoły w czasie uroczystego apelu przypomnieli wydarzenia z 11 listopada 1918 r. Święto Niepodległości jest świętem narodowym, które na stałe wpisało się do harmonogramu uroczystości szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej  i gimnazjum wspólnie przygotowali uroczystą akademię. Program składał się z dwóch części: ,,Kwiaty dla Ojczyzny” i ,,Polska to wielka rzecz”. Całość programu wzbogacona została odpowiednią narracją, patriotyczną poezją, pieśnią, odświętną dekoracją. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor i podziękował za piękną lekcję historii. W ten sposób uczniowie Zespołu Szkół manifestowali swoją przynależność narodową.

Uroczystość przygotowały panie: Violetta Mielewczyk, Wiesława Kowalewska, Małgorzata Stanisławska, Romualda Erdmańska,  Beata Czmoch i Marzena Posłuszna.