Śniadanie daje moc ;-)

8 listopada 2012 r. uczniowie klasy II c z Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Nasza klasa przygotowywała się do tego przedsięwzięcia przez wiele dni. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia. Wspólnie zrobiliśmy gazetkę, na której wisiały rymowanki i hasła dotyczącego zdrowego odżywiania przygotowane przez uczniów. Dzieci dowiedziały się jak przygotować śniadanie, aby było zdrowe i smaczne. Oczywiście przy przygotowaniu śniadania pomogły nam nasze kochane mamy. Uczniowie przygotowując kanapki wymyślały różne ciekawe wzory na swoich kanapkach. Każde dziecko starało się prześcignąć w pomysłach sąsiada. Następnie przygotowaliśmy stół, na którym nie mogło zabraknąć również owoców i warzyw. Wspólnie z rodzicami zasiedliśmy do smacznego śniadania.

Autor: Wiesława Kowalewska

Uczniowie z klas Ia i IIIa przygotowali w Dniu Zdrowego Śniadania (8.11.2012 r.) informacje w postaci plakatów opisujące rolę witaminy C występującej w różnych produktach żywnościowych. Uczniowie przebrani za witaminę C zachęcali do częstego jej spożywania w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Korzystając z Dnia Zdrowego Śniadania przypomnieli o konieczności spożywania zdrowych posiłków przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Tym dniem zapoczątkowali poznawanie ważnych witamin dla zdrowia i prawidłowego rozwoju człowieka. A, że chętnie i z dużym zaangażowaniem uczniowie podeszli do tego tematu , świadczą przyniesione przez nich i ich rodziców jabłka pochodzące z ich ogrodów, na śniadanie w stołówce szkolnej.

Autor:  Iwona Rajnik, Lidia Jaworska

Galeria

Wszyscy uczniowie klas I-III przystąpili do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc". Wspólnie w stołówce szkolnej spożyli posiłek przy pięknie zastawionym stole, na którym znalazły się owoce, warzywa i soki. Akcja ta po raz kolejny uświadomiła dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu  uczniowie mają  siłę do nauki, intensywniej myślą  podczas lekcji i mają energię do zabawy.

Pamiętajmy ,,śniadanie daje moc" na cały dzień :)