Dzisiaj jest: 16 Maj 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

XII Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej

W sobotę 11 maja 2013 roku w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim rozbrzmiewała europejska piosenka. Międzyszkolny Klub Europejski po raz 12 zorganizował Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Grudziądzkiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Swoje talenty prezentowało 29 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: 0-III SP, IV-VI SP i młodzież z gimnazjum z obszaru byłego województwa toruńskiego. Poziom był bardzo wysoki, jury po długich obradach wyłoniło najlepszych.

W grupie najmłodszych uczestników pierwsze miejsce zajęła Natalia Arendt z SP w Nicwałdzie, drugie Paulina Jaranowska z SP w Słupie, trzecie Agata Wilk z SP w Linowie. Wyróżnienie przypadło Patrycji Krzyżanowskiej z SP w Linowie.

W drugiej grupie najlepsza okazała się Małgorzata Myszkorowska z SP w Toruniu, drugie miejsce zajęła Karolina Zielińska z SP w Kowalewie Pomorskim, trzecie zaś Julia Jeżewska z SP w Toruniu. Wyróżnienie otrzymała Kornelia Ćwiklińska z SP w Radzyniu Chełmińskim.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jasińska z Torunia, drugie Oliwia Hejenkowska z Torunia, trzecie Alicja Tarnowska z Makowisk. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Górska z Grudziądza.

Festiwalowi  towarzyszyły wystawy państw przygotowane przez uczniów i rodziców Zespołu Szkół pod hasłem „Osobliwości przyrodnicze krajów Unii Europejskiej. Dla licznie przybyłych gości, uczestników, publiczności przygotowany był poczęstunek.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i osobom prywatnym rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim, których wsparcie pozwoliło przeprowadzić XII Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej oraz nagrodzić wszystkich wykonawców.

XII Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej 2013