Wyniki konkursu ekologicznego.

Wyniki konkursu ekologicznego

16 kwietnia 2013 r. uczniowie klas VI i I klas gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi.

W kategorii uczniów klas VI:

I miejsce – Dominik Włotkowski

II miejsce – Jakub Zdziech

III miejsce – Paweł Nowacki

W dniach 18-19 kwietnia br. nasi uczniowie – Anna Rajnik, Paulina Szczepaniak, Dominik Włotkowski, Błażej Murawski i Mateusz Bieniek- uczestniczyli w XIX Warsztatach Ekologicznych pod hasłem „Patrzeć w serce Ziemi”. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kiełpinach we współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym w Grudziądzu i Działdowie, Nadleśnictwem Jamy i Lidzbark , Welskim Parkiem Krajobrazowym i wielu innymi instytucjami.

Głównym celem wspólnych działań było pogłębienie świadomości ekologicznej poprzez różne formy edukacji, kontakt z przyrodą i kształtowanie przyjaznego stosunku oraz właściwych postaw           do środowiska naturalnego, a także integracja młodzieży szkół uczestniczących w warsztatach oraz ukazanie walorów przyrodniczych gminy Lidzbark i powiatu grudziądzkiego.

Oprócz wspaniałych przeżyć na łonie natury wyjazd na warsztaty dał uczniom olbrzymią satysfakcję w postaci sukcesu odniesionego przez Dominika Włotkowskiego, który zajął II miejsce w konkursie wiedzowym dotyczącym ochrony środowiska oraz łowiectwa.

autor: p.Hanna Schmidt