Ślubowanie pierwszaków.

30 października 2013 r. o godz. 9.00 odbyła się uroczystość PASOWANIA dzieci klas: I a i I b na uczniów Szkoły Podstawowej im. gen.J.H. Dąbrowskiego.

Uroczystość przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Lidii Zielińskiej. Ceremonię uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Szkół p. A. Olejnik, Wicedyrektor SP p. G .Michalska, pedagog szkolny p. A. Angowska-Składanowska oraz licznie zaproszeni goście.

Na powitanie głos zabrał Dyrektor szkoły. W słowach skierowanych do rodziców i dzieci prosił o wspieranie pociech w nauce, poświęcaniu im uwagi, a dzieciom uświadomił, że ich ,,kariera" w szkole dopiero się rozpoczyna i będzie ona bardzo długa i ciekawa.

Po słowach p. Dyrektora odświętnie ubrani, przejęci uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótki słowno-muzyczny program przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń - p. I. Rajnik i p. M. Stanisławskiej. Śpiewajac i recytując wiersze pierwszoklasiści przedstawili swoje obawy i nadzieje zwiazane ze szkołą. Wspaniale zdali ,,egzamin" przygotowany przez uczennice klas szóstych. Mały ,,egzamin" zdali również rodzice.

Po doznaniach artystycznych przyszła kolej na część podniosłą. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając:

,,PILNIE SIĘ UCZYĆ, KOCHAĆ OJCZYZNĘ, SZANOWAĆ LUDZI."

Następnie zostali pasowani wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor na ucznia. Otrzymali dyplomy oraz pamiątki pasowania, które ufundowała Rada Rodziców.

Po części oficjalnej wystąpili uczniowie klas drugich, którzy przygotowali wiersze oraz wręczyli, samodzielnie wykonane, upominki swym młodszym kolegom.

Na zakończenie tego ważnego dnia rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci oraz zaproszonych gości.

Oto kilka wypowiedzi pierwszaków w oczekiwaniu na pasowanie:

DAMIAN kl. I b

,,Dziś o godzinie 10.00 spełni się moje marzenie, zostanę uczniem"

MICHAŁ, KACPER kl. I. b

,,Pasowanie to najważniejszy dzień w moim życiu"

VANESSA kl. I a

,, Dziś jest mój wspaniały dzień, bo zostanę prawdziwą uczennicą"

SARA kl. I a

,,Czuję się fantastycznie, bo zostanę za chwilę uczennicą. Mam 6 lat i niektórzy mi nie wierzą, że umiem czytać".

Pasowanie 2013

Autorzy tekstu: Małgorzata Stanisławska, Iwona Rajnik