Spotkanie z przewodnikami psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

W dniu 12.11.13r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z przewodnikami psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu – st. sierż. Piotrem Chyłą i st. sierż. Grzegorzem Angowskim. Podczas spotkania odbył się pokaz psa służbowego Kasha – zaprezentowano elementy posłuszeństwa i obrony przewodnika. Policjanci szczegółowo omówili jak należy zachować się w kontakcie z psem, dzieci uczyły się postawy żółwia. Poza tym poruszone zostały kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i ich rzeczywiście nie brakowało. Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa zarówno w kontakcie z psem jak i na drodze, dzieci będą pamiętały i stosowały się do nich.

Policja_spotkanie_2013