Dzisiaj jest: 16 Maj 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Spotkanie ze strażakami.

Jednym z celów realizacji Szkolnego Prgramu Profilaktyki jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych. W związku z tym w dniu 11.12.13r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z druhami: Rafałem Wiśniewskim, Sławomirem Karczewskim i Piotrem Mielewczykiem - przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim. Była to świetna okazja by uczniowie poznali wielozadaniową, odpowiedzialną i pożyteczną pracę strażaka. Dowiedzieli się w jakich sytuacjach należy wezwać straż pożarną i jak zachować się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Strażacy zaprezentowali swoje umundurowanie, podręczny sprzęt gaśniczy, zawartość torby medycznej, elementy osobistego zabezpieczenia strażaka oraz zastosowanie deski ortopedycznej. Dużo emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego oraz prezentacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Padło wiele pytań, na które uczniowie uzyskali odpowiedzi.

To spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Spotkanie ze strażakami 11.12.13