"Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"

SPRAWOZDANIE Z UCZESTNICTWA W KUJAWSKO-POMORSKIEJ AKCJI Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI

„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”

W dniu 15 października została wywieszona  w naszej szkole gazetka informująca o obchodach Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Od tego też dnia pedagog szkolny poprowadził w każdej z klas od I  do VI spotkanie na temat Międzynarodowego Dnia Białej Laski  oraz potrzeb i możliwości osób niewidomych. Po tych zajęciach klasy III wykonywały prace plastyczne nt. „Pomagam osobie niewidomej”, zaś uczniowie klas IV – VI opisywali  w jaki sposób możemy pomagać osobom niewidomym. Natomiast dla wszystkich uczniów klas I- VI ogłoszono konkurs plastyczny „Świat dotyku”, w ramach którego dzieci w domu wykonywały prace plastyczne, „czytelne” dla osób niewidomych.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem i pomysłowością włączyli się w podejmowane działania. W konkursie plastycznym brało udział przeszło 100 uczniów. Z prac zrobiono wystawę, którą mogli podziwiać wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice i przedstawiciele instytucji odwiedzający szkołę. Na gazetce umieszczono także wypowiedzi uczniów na temat „Jak mogę pomagać osobie niewidomej” oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów klas III -  „Pomagam osobie niewidomej”.  Celem tych działań było przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich potrzeb, możliwości i problemów. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w tych działaniach.

Alicja Angowska – Składanowska

Janina Wyrwich