Gdy jest ciemno noś odblaski! Bądź widoczny już z Alaski.

W dniu 10.12.14r. dzielnicowi Posterunku w Radzyniu Chełm. – st. asp. M. Rosada, sierż. sztab. P. Kołodziejczak i  asp. J. Gumiński  kolejny raz spotkali się z uczniami naszej szkoły, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze oraz podczas zabaw zimowych. W czasie tego spotkania, każdemu dziecku z klas I – VI została wręczona kamizelka odblaskowa, umożliwiająca   bezpieczne poruszanie się po drogach.

Dzieci bardzo chętnie zakładały kamizelki, co sprawiło że tego dnia w szkole było żółto i zielono. Mamy tylko nadzieję, że kamizelki będą  noszone zawsze wtedy, kiedy zachodzi potrzeba.

Musimy pamiętać, że noszenie widocznych elementów odblaskowych jest obowiązkiem -  od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Nakazuje to znowelizowana ustawa - Prawo o ruchu drogowym.

Kamizelki ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzyniu Chełm.

Kamizelki odblaskowe