Pasowanie pierwszoklasistów 10.11.2010

10 listopada 2010 roku 57 uczniów klas pierwszych, których wychowawczyniami są  panie Iwona Rajnik i Małgorzata Stanisławska złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów szkoły. Świadkami tego niezwykle ważnego wydarzenia w życiu najmłodszych uczniów naszej szkoły byli goście uroczystości: dyrektor Zespołu Szkół pan Adam Olejnik, przewodniczący Rady Rodziców pan Kazimierz Kurzyński, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Lidia Zielińska, logopeda pani Ewelina Zakrzewska, przedstawiciele uczniów klas drugich oraz rodzice pierwszoklasistów.
Zdając egzamin, pierwszaki popisywali się recytacją i śpiewem. Okazało się, że dla wielu najtrudniejszym sprawdzianem było zjedzenie plasterka cytryny bez grymasu na twarzy. Punktem kulminacyjnym był akt ślubowania i pasowania na ucznia. NA koniec pan dyrektor i pan przewodniczący Rady Rodziców wręczyli akty pasowania.

Autorem filmu jest Pan Wojciech Dulka, któremu bardzo dziękujemy za nagranie