Dzisiaj jest: 16 Maj 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

WOSP 2011

XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyniu Chełmińskim

W XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 38 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach naszego miasta. Wolontariuszką, która zebrała najwyższą kwotę 484,24 była Monika Cichocka z Rywałdu, drugie miejsce 381,54 zł była najmłodsza uczestniczka naszej akcji Emilia Lesińska z Przedszkola. Razem zebraliśmy 5933 zł. Jak co roku, pierwszą okazją do zbiórki pieniędzy w ramach akcji WOŚP było  zorganizowanie w czwartek poprzedzający finał dyskoteki dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.  Główne uroczystości tegorocznego finału odbywały się w niedzielę w Zespole Szkół. Przeprowadzono aukcję przedmiotów podarowanych przez ofiarodawców.  Sprzedawano ciasto upieczone przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, kosz owoców, przepyszne torty, monety numizmatyczne, maskotkę Policji Polifinkę, gadżety WOŚP oraz wiele innych cennych artykułów. Nie zabrakło również przepysznej grochówki,  fasolki po bretońsku oraz chleba ze smalcem, które zostały przygotowane przez  panie kucharki i nauczycielki Zespołu Szkół.
Podczas tegorocznego Finału na mieszkańców naszej gminy czekały liczne atrakcje: m. in.: występ dzieci z przedszkola, pokaz form tanecznych w wykonaniu szkolnych grup cheerleaderek, pokaz przygotowany przez bractwo rycerskie, występ chóru szkolnego, demonstracja zabytkowego motocykla. Bardzo dużym  zainteresowaniem cieszył się dynamiczny pokaz sztuk walki w wykonaniu sekcji Tang Soo Do.
Szczególną atrakcją było spotkanie z mistrzem Polski i  v-ce mistrzem Europy w kulturystyce w kategorii open panem Tomaszem Lechem. Mistrz poprowadził krótki turniej wyciskania sztangi na ławce poziomej. Zmagania te wygrał pan Mariusz Skowroński wyciskając 55 razy pięćdziesięciokilogramowy ciężar.
Gwiazdą wieczoru był piosenkarz, laureat wielu nagród krajowych i ogólnopolskich pan  Sebastian Gawlik Artysta zachwycił publiczność przebojami muzyki pop.

W tym roku sztabem WOŚP złożonym z wielu osób o gorących sercach kierowały  Lidia Zielińska i Ewa Chodubska ? nauczycielki Zespołu Szkół.

Sztab XIX Finału WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji; woluntariuszom, ofiarodawcom,
sponsorom, uczestnikom Finału, pracownikom Zespołu Szkół.

Sponsorzy i  ?grający? z nami w Orkiestrze:

-    Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński
-    Policja w Radzyniu Chełmińskim