Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

ZAJĘCIA NA PŁYWALNI 2013/2014

PŁYWANIE

Z punktu widzenia rozwoju fizycznego jedną z lepszych form spędzania czasu wolnego jest pływanie. Jako środek wszechstronnego rozwoju fizycznego, kształci sprawność ogólną i specjalną. Zabawy w wodzie są bodźcem stymulującym prawidłowy rozwój fizyczny, skutecznie zapobiegają wadom postawy ( skrzywieniom kręgosłupa) a także przygotowują do wysiłku fizycznego w sporcie i w późniejszej pracy zawodowej. Dlatego też, w naszej szkole zajęcia na basenie prowadzone są jako zajęcia rekreacyjno - sportowe, które realizują i rozbudzają zainteresowania uczniów, zaszczepiając potrzebę ruchu w czasie wolnym i prowadzenia zdrowego stylu życia. Angażują zarówno uczniów zdolnych, jak i słabszych czy średnio uzdolnionych, którzy chcą usprawnić i doskonalić swoje umiejętności.
Pływanie umożliwia podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności technicznych oraz wiadomości z zakresu wybranej dyscypliny sportowej. Obserwując zadowolenie, zaangażowanie oraz efekty końcowe pracy uczniów, postanowiłam pokazać kilka zdjęć z tych oto zajęć.