Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Są wśród nas tacy, którzy lubią poezję

Laureaci

Już po raz XXIV odbył się w naszej szkole rejonowy konkurs recytatorski. W szranki stanęli uczniowie ośmiu szkół, którym przyszło zmierzyć się z twórczością naszych bajkopisarzy. Najlepszymi okazali się Grażyna Brylińska (uczennica naszego gimnazjum) i Wiktor Godlewski, uczeń I klasy Gimnazjum nr I w Wąbrzeźnie (oboje na zdjęciu obok).

Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Mazurska (Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu), Jagoda Szwulińska (Gimnazjum nr I w Wąbrzeźnie), Weronika Berent (Gimnazjum w Jabłonowie). Jury przyznało także sześć wyróżnień, które otrzymali: Marta Becmer, Paulina Król, Martyna Dernoga (uczennice Gimnazjum w Jabłonowie), Żaklin Asensky (Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu), Magdalena Andrzejczak (Gimnazjum nr 6 w Grudziądzu) oraz Paweł Sadłowski – uczeń naszej szkoły.

Konkurs został objęty patronatem Starosty Grudziądzkiego i Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński