Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Działalność w roku szkolnym 2010/2011

alt

1. Pierwszym spotkaniem harcerzy była wyjazdowa zbiórka do Mełna na inscenizację bitwy pod Mełnem.

galeria

Udział w III Rajdzie Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy, który odbył się w Radzyniu Chełmińskim.

galeria

W przededniu Święta Zmarłych harcerze posprzątali Pomnik Pomordowanych na cmentarzu

w Radzyniu Chełmińskim.

alt

Warta przy Światełku Betlejemskim. Światełko zostało przekazane nauczycielom, dyrekcji szkoły oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński.

galeria

Zorganizowanie 3- dniowego zimowego biwaku, na którym druhny i druhowie złożyli przyrzeczenie harcerskie. Wśród zaproszonych na uroczystość gości  byli: pan Janusz Dzięcioł - poseł, druhna Elżbieta Fabińska - komendantka Hufca Grudziądz, pan Adam Olejnik - Dyrektor Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim oraz drużyna harcerska druha Michała Kosowicza. W trakcie biwaku harcerze zostali przeszkoleni z pierwszej pomocy przez pana Rafała Wiśniewskiego - ratownika medycznego.

galeria

Udział w obchodach "Dnia Myśli Braterskiej" zorganizowanych przez grudziądzki hufiec.

galeria

Udział w "Nocy kryminalnych Zagadek" zorganizowanej przez starszych harcerzy grudziądzkich.

galeria

Warta przy grobie Jezusa w kościele św. Anny w Radzyniu Chełmińskim.

alt

Udział w 3 - dniowym integracyjnym biwaku harcerskim w Rywałdzie, na którym harcerze zostali przeszkoleni z musztry przez pana Wawrzyńca Żuchowskiego - policjanta.

galeria

Pełnienie warty przy pomniku podczas uroczystości majowych.

galeria

Uczestnictwo w akademii poświęconej beatyfikacji papieża - warta przy obrazie Jana Pawła II.

alt

Udział w pielgrzymce do Lednicy ( drużyna dołączyła do większej grupy młodzieży księdza Łukasza Meszyńskiego).

galeria

Zorganizowanie 3-dniowego biwaku pod namiotami w Ośrodku wypoczynkowym DELFIN w Rudniku. Biwak miał charakter podsumowujący działalność całego roku, także odbyło się złożenie przez harcerzy przyrzeczenia i zintegrowanie się z grupą harcerzy druhny Elżbiety Fabińskiej oraz grupą harcerzy ze Świecia nad Osą.

galeria

Zorganizowanie ogniska integracyjnego w radzyńskim zamku, na którym gościli brytyjscy skauci.