Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

XIII Rejonowy Konkurs o Regionie

Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim – Gimnazjum im. Jana Pawła II zaprasza uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum do udziału w Konkursie Wiedzy o Regionie.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie wiedzy historycznej, poszerzenie wiadomości o zabytkach historycznych i etnograficznych ziemi chełmińskiej oraz poznanie najcenniejszych pamiątek rodzinnych naszej „Małej Ojczyzny” .

Patronat nad konkursem objęli:

Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim

i Starosta Powiatu Grudziądzkiego.

Termin konkursu:            16 maja 2015 r. (sobota) godz. 930

w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim ul. Sady 14

Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum
  2. Szkoła o jednym ciągu klas wystawia trzech zawodników, o dwóch i więcej ciągach pięciu uczestników.
  3. Zgłoszenia przyjmowane są do 04.05.2015 r. (poniedziałek)
  4. Laureaci otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
  5. Konkurs składać się będzie z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po części pisemnej zostanie wyłoniona najlepsza dziesiątka, która weźmie udział             w części ustnej poświęconej zaprezentowaniu przywiezionego przez siebie przedmiotu kultury materialnej lub pamiątki rodzinnej. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć trzech minut.
  6. Część pisemna obejmuje zakres materiału od prehistorii do końca średniowiecza ze szczególnym uwzględnieniem ziemi chełmińskiej.
  7. O kolejności miejsc decyduje suma punktów z części pisemnej i ustnej.
  8. W części ustnej zakwalifikowani uczniowie opowiedzą historię swojego przedmiotu lub pamiątki.  Jury będzie oceniało:

- zgodność merytoryczną,

- poprawność językową,

- barwność stylu wypowiedzi,

- czas prezentacji.

9. W przerwie miedzy częścią pisemną a ustną dla uczestników i ich opiekunów odbędzie się recital wokalistek chóru szkolnego. Uczestnicy będą mogli również zwiedzić wystawę poświęconą pamiątkom kultury materialnej.

10 Literatura:

Podręczniki do historii :

• „Dzień dobry historio” , kl. V,VI, wydawnictwo: „Nowa era”,
  • „Moja historia” , kl.V,VI, wydawnictwo: M. Rożak
  • „Historia i społeczeństwo”, kl. V,VI, wydawnictwo: ARKA
  • „Przez wieki”, kl. I, II gimnazjum, wydawnictwo: M. Rożak
  • „Śladami przeszłości”, kl. I, II gimnazjum, wydawnictwo :”Nowa era”
  • „Przez tysiąclecia i wieki” , kl. I, II gimnazjum, wydawnictwo: WSiP

11. Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla uczestników i nauczycieli.

12. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

Gimnazjum im. Jana Pawła II

ul. Sady 14

87-220 Radzyń Chełmiński

z dopiskiem „Konkurs o Regionie

Informacje o konkursie udzielane są pod numerem tel. (056) 68 86 167 (w. 38)