Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Poranne potyczki z Piastami przyniosły efekty

W środę 15 marca odbył się XVI Regionalny Konkurs Historyczny „Polska Piastów” w Świeciu nad Osą. Naszą szkołę reprezentowały trzy miłośniczki historii: Weronika Kurzyńska, Agata Głowacka i Aleksandra Junkier. Konkurs był dwuetapowy, składający się z części pisemnej, w której Ola Junkier zajęła pierwsze miejsce wspólnie z koleżanką z Gruty, uzyskując 72 na 80 możliwych do uzyskania punktów. Do drugiego, emocjonującego etapu zakwalifikowało się 9 młodych historyków, wśród nich również nasza Ola. Rywalizujące o pierwsze miejsce dziewczęta za każdym pytaniem zmieniały swoją pozycję. Po wyczerpaniu pytań jury było zmuszone do przygotowania dodatkowych dla pierwszej dwójki. Odbyła się dogrywka, w której zwyciężyła Ola. Młodzież biorąca udział w konkursie (z ośmiu szkół gimnazjalnych) wykazała się ogromną wiedzą na temat pierwszej dynastii panującej w Polsce. Wśród nich znalazły się także Agata i Weronika z naszego gimnazjum.

Jak widać warto było wczesnym rankiem przychodzić do szkoły na powtórki z zakresu pierwszych władców Polski.

• chelmno_2017_001
  • chelmno_2017_002