Dzisiaj jest: 14 Maj 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Noc z Duchami

Z 16.09 na 17.09.2017 roku 27 uczniów klas siódmych i gimnazjalnych Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim pod czujnym okiem Pań Marioli Kwak, Patrycji Piłat i Grażyny Zielińskiej, po raz pierwszy uczestniczyło w „Nocy z Duchami”.

Spotkanie młodzieży miało miejsce w murach radzyńskiego zamku i trwało od godziny 20:00 do 7:00 dnia następnego. Warunkiem uczestnictwa było ustne przygotowanie legendy najlepiej związanej z naszym zamkiem lub ziemią chełmińską. Tej nocy młodzi miłośnicy przygód najpierw  rozlokowali się w piwnicy zamkowej. Śpiewali, tańczyli na dziedzińcu przy ognisku w oczekiwaniu na kiełbaski.

Kolejnym elementem tego wieczoru była prezentacja przygotowanych legend, która odbyła się w piwnicach zamkowych przy nastrojowym oświetleniu. Wypowiedzi uczestników oceniało jury : Panie Mariola Kwak i Romualda Erdmańska. Najlepiej zaprezentował się Dawid Zawadka z kl. VII c, który zdobył pierwsze miejsce. Drugie zajęły Oliwia Kobiałka z kl. VII a i Agnieszka Kozłowska z kl. VII a, trzecie miejsce Alicja Żychowska kl. II b gimnazjum, Łukasz Ziętarski kl. II b gimnazjum i Cezary Majewski kl. VII b. Były także wyróżnienia i nagrody pocieszenia, które ufundowała Rada Rodziców.

Kolejnym elementem programu było nocne zwiedzanie radzyńskiej warowni. Wszyscy uczniowie zaopatrzeni w latarki w skupieniu i uwadze słuchali informacji, którą przekazywała przewodnik a zarazem dzierżawca zamku Pani Patrycja Piłat. Zwiedzaliśmy także pomieszczenia zamkowe i wchodziliśmy na wieżę. Po powrocie do piwnic zamkowych czekała nas niespodzianka w postaci Białej Damy radzyńskiego zamku. Niektórzy młodzi ludzie poczuli się z lekka nieswojo. Po tych emocjach długo trwały jeszcze nocne rozmowy. Cisza nocna skróciła się do paru minut.

„Noc z Duchami” okazała się ciekawym doświadczeniem, które na długo zapadnie w pamięci uczestników.

• DSC07219
  • noc_z_duchami_001