Dzisiaj jest: 13 Maj 2024    |    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

Pielgrzymka do Częstochowy

Już po raz ósmy młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pielgrzymce ma Jasną Górę z okazji XVII Zjazdu Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. Od dwóch lat udaje nam się zachęcić tylu uczniów, aby samodzielnie uczestniczyć w wyjeździe. Poprzednio wyjeżdżaliśmy wspólnie z Zespołem Szkół w Rudzie i III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu.  Te szkoły także noszą imię Jana Pawła II.

Tegoroczna  pielgrzymka podobnie jak i poprzednie była udana. Uczniowie zachowywali się bez zarzutu, stosownie do miejsca, w którym przebywali.  Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na wyznaczone miejsca, poczty sztandarowe na wały częstochowskie, a pozostali na błonia. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po zakończeniu której zwiedziliśmy wszystkie dostępne miejsca w klasztorze.  Na zjazd szkół im. Jana Pawła II przybyło 386 przedstawicieli placówek  oświatowych z całej Polski. Byli przedszkolacy, szkoły podstawowe, gimnazjalne i studenci z KUL-u. Dla naszych uczniów było to ogromne przeżycie. W jednym miejscu spotkało się tylu młodych ludzi, nie bacząc na trudy podróży i zmęczenie.

• czestochowal_001
  • czestochowal_002