Dzisiaj jest: 29 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Kącik Logopedy

Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...
                 dr Maria Kielar

Drodzy Rodzice!

Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Prawidłowe kształtowanie mowy dziecka wpływa na globalny rozwój jego osobowości. Dziecko poznaje otaczający świat dzięki rozumieniu mowy, a umiejętność mówienia pozwala mu wyrazić swoje spostrzeżenia, uczucia, pragnienia. Zaniedbania w tym względzie mogą spowodować opóźnienie mowy u dziecka lub jej zaburzenia.

PRACĘ NAD TWORZENIEM PODSTAW ARTYKULACJI I NAUKĘ PRAWIDŁOWEJ WYMOWYNALEŻY ROZPOCZĄĆ JAK NAJWCZEŚNIEJ, ABY NIE DOPUŚCIĆ DO POWSTANIA NIEPRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ARTYKULACYJNYCH!

Rozwój mowy dziecka, jak i powodzenie terapii, zależy od wielu czynników, w tym od wsparcia rodziców i zaangażowania w proces terapii dziecka.

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji w gabinecie nr 64 oraz pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczę na intensywną współpracę, która zaowocuje piękną mową Państwa dzieci!

Z wyrazami szacunku!

Logopeda mgr Aneta Piwowarczyk

Tytuł Autor Odsłony
Ogólnopolskie badania logopedyczne dla dzieci poniżej 3 roku życia. Aneta Piwowarczyk 1358